Wiele kobiet, zwłaszcza po intensywnej pracy, czuje się przemęczonych i traci chęć do czegokolwiek. Bóle pleców, sztywnienie karku czy opuchnięte nogi to tylko jedne z wielu dolegliwości, na które się uskarżają. Aby im zapobiegać, często stosuje się różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne, jednak panie nie zawsze wiedzą, co powinny dla siebie wybrać.

Zdecydowanie najczęściej zaczynają jednak przygodę z aerobikiem. Trzeba przyznać, że tego typu trening zmusza do sporego wysiłku. Za jego pomocą można wzmocnić serce, a mięśnie stają się dużo silniejsze i bardziej elastyczne.

Oczywiście, jak każde ćwiczenie ruchowe, pozwala na utrzymanie bądź wyrobienie nienagannej sylwetki. Aerobik jest też wspaniałą propozycją dla tych, którzy walczą z cholesterolem, ponieważ wpływa na poprawę jego poziomu we krwi. Równie skutecznie radzi sobie z cellulitem, a wykonywać można go w sali ćwiczeniowej lub w domu, niezależnie od warunków atmosferycznych, panujących na dworze.

Ćwiczenia aerobowe poprawiają samopoczucie i świetnie zwalczają stres. Dzieje się tak dzięki zwiększonej ilości endorfin, wydzielanych podczas treningu.