Pokój dziecięcy oświetlony kolorową lampą staje się bardziej przyjazny i przytulny. W dodatku nocne punkty świetlne stwarzają przyjemny klimat.

Niemniej jednak okazuje się, że tak zaaranżowane pomieszczenie nie spełnia wszystkich ważnych funkcji. Bowiem dla dzieci, które uczęszczają do szkoły, konieczne jest zwrócenie uwagi na dobre oświetlenie biurka.

Nawet jeśli w pokoju istnieje centralne źródło światła, a pokój jest przestronny i jasny, to mimo wszystko warto zainwestować w dodatkowy oświetlacz. Jego usytuowanie nie powinno być większe niż 35 centymetrów od blatu, zatem tak popularne dzisiaj halogeny sufitowe nie są dobrym rozwiązaniem w tym przypadku.

Idealne warunki do nauki zapewniają lampy stojące. Może to być tradycyjna mała lampka biurkowa, ale również naziemna zamontowana na ruchomym wysięgniku.

Umożliwi to idealne ustawienie kąta padania światła. Warto podkreślić, że tego typu lampy powinny być raczej stonowane, bez żadnych nowoczesnych udziwnień, tak aby nie dekoncentrowały dziecka w czasie nauki.