Nafta Polska założona została w 1996 roku z siedzibą w Warszawie, jej prezesem jest Marek Karabuła. Wyjątkowe znaczenie dla spółki ma miasto Gdańsk gdzie 1972 roku powołano „Rafinerię Nafty Gdańsk w budowie” na dwustu dwudziestu hektarach łąk i bagien a jej innowacyjnym produktem był olej silnikowy Selektol.

Jest to spółka Skarbu Państwa. Spółka zajmuje się przemysłem naftowym, olejów smarowych posiada również stacje paliw, czyli petrochemią.

Do spółki należą PKN Orlen jak również LOTOS stacje znajdujące się w całej Polsce cieszące się zaufaniem w przeciwieństwie do nowopowstających małych stacji. Nafta Polska przechodziła wiele zmian wewnątrz struktur spółki wiele razy miała się ku upadkowi, ale wbrew wszystkiemu nadal jest na polskim rynku i rozwija się.

Spółka unowocześnia swoją technologię idąc z duchem czasu i myślą ekologiczną, zatrudnia wielu ludzi, co w pozytywny sposób oddziałuje na polską gospodarkę. Sponsoruje wiele imprez kulturalnych jak również sportowców i imprezy sportowe.

www.usuwamyazbest.pl