Warto zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię, podczas doboru oświetlenia do łazienki. Współcześnie panuje moda na bardzo dekoracyjny styl w tym pomieszczeniu, co dotyczy również instalowanych opraw.

Nie ma już bariery przed zamontowaniem żyrandolu z kryształków, czy innych fantazyjnych form. Wiele osób wykorzystuje do tego celu lampy salonowe, co oczywiście stwarza atrakcyjne wnętrze.

Jednak pojawia się zasadnicze pytanie, czy takie zastosowanie jest bezpieczne. Należy zwrócić uwagę, że pokoje łazienkowe wymagają specjalnych opraw oświetleniowych, które spełniają określone parametry.

W łazience panują różne warunki, które zmieniają się pod wpływem nagłych skoków temperatury oraz wilgoci. Tutaj również zwiększa się zagrożenie związane z porażeniem prądem.

Dlatego niezwykle istotne jest zachowanie dopuszczalnego napięcia zasilającego. Również odporność opraw na wilgoć ma tutaj ogromne znaczenie.

Jeżeli wybrane oświetlenie oznaczone jest znakiem IP 44 lub IPX4D możemy być spokojni, że są one przeznaczone do łazienki.

www.hedinmortensen.com